Pouť posvátného popela- proč…

Přiznám se, že tato aktivita vznikla hlavně proto, že ráda píšu a ráda cestuju.

A proč Pouť posvátného popela?

Jsem  totiž perraitolog, a my perraitologové jsme přitahováni vším, co začíná na PP či ještě více P ( více na www.perraitologove.cz) . A když jsem tak přemýšlela o svém projektu Citronem za světový mír, napadlo mě, že by se dal použít popel z uhynulého citronku.

A bude to ne obyčejný popel, ale Posvátný Popel. A tak jsem se rozhodla, že popel z mého milovaného citronku míru (homeopaticky naředěný popelem z jiných ohnišť) budu vozit s sebou po světě a že ho budu trousit jak do moří, řek, oceánů, tak i na další zajímavá místa a že se tak bude šířit po světě. A tak vznikla Pouť Posvátného Popela.

První místo, kam byl Popel obřadně usypán bylo u spáleného kostelíka v Gutech, kam jsme doputovali  5.5.2018 .

A dál pak byl v témže roce ještě  vsypán do Středozemního moře, Jadranu, Ionského moře, jezera Bled ve Slovinsku a rakouské říčky Taurach.

Pak jsem se rozhodla, že popel se mnou bude cestovat i po zemích českých. To už jsem si na něj pořídila krásnou tibetskou dózičku a brokátový váček (také tibetský) a z usýpání popela jsem začala dělat rituál.

Opravdu si s každým vsypáním přeju, aby ten mír všude kolem už nastal a vnímám, jak vítr tuhle myšlenku rozfoukává do všech koutů …

A vím, že ten vnější mír nastane tím, že ho nejdřív každý nastolí sám v sobě.

A tak chodím po světě, nosím na sobě triko s logem mírových bot, s sebou vozím putovní plátěný pytlík, také s logem peacemakers a na zajímavých místech obřadně usypávám „posvátný popel“.

Manžel mi už můj záměr nerozmlouvá, jako na začátku. Dokonce vypadá smířeně a navíc mi pořizuje fotodokumentaci :-) .

O putování „posvátného popela“ na těchto stránkách poreferuji v pravý čas ….

Pozn. Jak triko, tak putovní pytlík a cestovní polštářek PP style je možno u mne  zakoupit :-)